Dostęp do informacji i jej ponowne wykorzystanie
I. Dostęp do informacji
Zgodnie z Artykułem 10 Ustawy z dnia 6 września 2001 o dostępie do informacji publicznej
1. Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej, jest udostępniana na wniosek.
2. Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.
Wniosek pisemny można złożyć w biurze przy ulicy Radziszewskiego 16/13, Lublin 20-031 oraz pocztą elektroniczną pod adresem fundacja@5medium.org
Wniosek ustny można złożyć przy ulicy Radziszewskiego 16/13, Lublin 20-031 lub pod numerem telefonu 514 181 921.
II. Warunki ponownego wykorzystywania i procedura odwoławcza w ponownym wykorzystywaniu informacji publicznej
Informacje publiczne znajdujące się w Fundacji można wykorzystywać bez warunków i opłat
Zgodnie z art. 23h ust. 1 pkt 4 podajmy środki prawne w przypadku odmowy udostępnienia informacji w celu ponownego wykorzystywania lub nałożenia warunków i opłat.
Zgodnie z art. 23 g ust. 8 i 9 odmowa udostępnienia informacji publicznej w celu ponownego wykorzystania może nastąpić jeżeli:
1) dostęp do informacji publicznej podlega ograniczeniom, o których mowa w art. 5, lub w przepisach odrębnych ustaw,
2) ponowne wykorzystywanie informacji publicznej naruszy prawa własności intelektualnej przysługujące podmiotom trzecim,
3) opracowywania, w szczególności przetworzenia, informacji publicznej w celu jej ponownego wykorzystywania oraz dostarczania z nich wyciągów, jeżeli spowoduje to konieczność podjęcia nieproporcjonalnych działań przekraczających proste czynności.
W takim wypadku można złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, a następnie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
W przypadku złożenia wniosku o ponowne wykorzystywanie informacji publicznej może zostać przedstawiona oferta zawierająca warunki i/lub opłatę - w takim przypadku w terminie 14 dni od dnia otrzymania oferty można złożyć sprzeciw z powodu naruszenia przepisów ustawy. Po rozpatrzeniu sprzeciwu wydana zostaje decyzja nakładająca warunki i/lub opłatę.
W takim wypadku można złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, a następnie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
bip.5medium.org
Publikacja dnia: 13.02.2015
Dokument z dnia: 13.02.2015
Dokument oglądany razy: 1525